Wojciech Bukry właściciel firmy Ewosoft – mentorem programu akceleracyjnego KPT ScaleUp

KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce.

Akcelerator dedykowany jest innowacjom dla przemysłu oraz inteligentnemu zarządzaniu procesami w firmach i instytucjach. Szukamy startupów, które wiedzą jak zautomatyzować i usprawnić cykl produkcyjny, logistykę, zarządzanie zasobami czy kontrolę jakości. Interesują nas również ci, którzy potrafią efektywnie agregować i analizować duże ilości danych, by na ich podstawie przedsiębiorstwa stawały się bardziej „smart” - mówi Bartosz Józefowski, który kieruje pracami KPT ScaleUp.

Program współtworzy 10 małopolskich przedsiębiorstw. Partnerzy wypracowali wspólnie kilkadziesiąt wyzwań technologicznych, w obrębie których gotowi są współpracować ze startupami.

Szansę na akcelerację mają polskie startupy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub Smart City. Na wybrane firmy czeka zespół ekspertów i mentorów oraz dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł.

Wśród zakwalifikowanych do tegorocznej edycji startapow nie brakuje firm wyróżniających się innowacyjnością. Wierze, ze nasze wsparcie i doświadczenie przyniesie bardzo wymierne korzyści dla rozwoju potencjału i zaistnienia na rynku uczestniczących w projekcie firm - mówi Wojciech Bukry, mentor KPT ScaleUp z firmy Ewosoft Systemy Informatyczne.

KPT ScaleUp Edycja I to:

12 start-upów zakwalifikowanych do programu akceleracyjnego,

200 tys. zł - które otrzymają wybrane do programu firmy na rozwój biznesu. Liczyć mogą również na wsparcie merytoryczne i pomoc w komercjalizacji

3 miesiące warsztatów i sesji mentoringowych, których celem będzie wsparcie w rozwoju innowacyjnych konceptów

Więcej: scaleup.kpt.krakow.pl