Wojciech Bukry właściciel firmy Ewosoft – mentorem II edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp

Krakowski Park Technologiczny wybrał uczestników 2. edycji programu akceleracyjnego w obszarze Industry 4.0 i smart city. Przez następne 3 miesiące 12 startupów będzie pracować nad „przyspieszeniem” swoich biznesów z uznanymi ekspertami i dużymi przedsiębiorstwami. Z KPT ScaleUp współpracuje już 13 dużych firm, które są potencjalnym poligonem doświadczalnym dla nowych rozwiązań. Przez cały czas trwania programu uczestnicy mają otwarte drzwi do takich przedsiębiorstw jak Kraków Airport, EC Grupa, ASTOR, Budimex, ES-SYSTEM, Fideltronik, Oknoplast, Protech, Radionika, Siemens, Supersnow, Syntaj czy Woodward.

Poza wsparciem partnerów i doradztwem ekspertów, startupy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł.

Nie potwierdziły się obawy, że po pierwszych rundach akceleracyjnych w Polsce zmniejszy się podaż dobrych projektów. Przeciwnie, w puli blisko 100 zgłoszeń, jakie wpłynęły do nas tym razem, było naprawdę sporo świetnie przygotowanych startupów – mówi Bartosz Józefowski koordynujący program.

Uczestnicy 2. edycji:

Amage Systems: oferuje system informatyczny do operacyjnego zarządzania inwestycjami przemysłowymi. Produkt dedykowany jest dla generalnych wykonawców, kontraktorów EPC oraz firm instalacyjnych i pozwala na bieżącą kontrolę prac na budowie i równoczesne tworzenie dokumentacji.

Cervi Robotics: oferuje Drone Nest, który jest pierwszym na świecie autonomicznym garażem dla dronów przemysłowych. Produkt pozwala na przechowywanie maszyn w trudnych warunkach atmosferycznych, autonomiczną wymianę akumulatorów, zdalne sterowanie oraz wymianę zebranych przez drona danych z chmurą.

GetAnna: oferuje produkt usprawniający proces sprzedaży w branży nieruchomości. Sztuczna inteligencja o imieniu Anna, wspierana przez pracowników, odpowiada na wszystkie zapytania pochodzące z formularzy kontaktowych do 5 minut, zwiększając tym samym szanse konwersji nawet 21-krotnie.

Insignes Labs: oferuje materiał antymikrobiotyczny przeznaczony do ochrony produktów z tworzyw sztucznych, farb i silikonów. Materiały uszlachetnione dodatkiem uzyskują nową jakość oraz funkcjonalność, która pozwala na dłuższe zachowanie higieny i estetyki finalnych produktów.

IOT System: oferuje produkt o nazwie Movstat, dedykowany dla zarządców miejsc publicznych (np. lotnisk, sklepów, dworców, budynków administracji publicznej). System analizuje anonimowe dane pochodzące z kamer video, dostarczając na ich podstawie informacji na temat ilości osób, ich zachowań i sposobu poruszania się np. na terenie lotniska.

Locky: oferuje produkt umożliwiający zdalną kontrolę zamknięcia zamka w drzwiach. To niewielkie urządzenie nakładane na klucz sprawia, że informacja o stanie zamka (np. próbie jego otwarcia czy pozostawieniu w nim klucza) dostępna jest w telefonie użytkownika.

Optical Electronics: produkuje inteligentne lampy, które pozwalają na znaczącą redukuję kosztów zużycia energii elektrycznej. Oprawy, dzięki innowacyjnym sensorom, maksymalnie wykorzystują światło naturalne, płynnie uzupełniając je do wybranej, najbardziej korzystnej ilości luksów.

QuickerSim: oferuje oprogramowanie do komputerowych obliczeń przepływu płynów i ciepła (CFD), dedykowane dla firm inżynierskich i uczelni. Produkt pozwala wielokrotnie przyspieszyć proces projektowania i obniżyć jego koszty. Narzędzie jest zintegrowane z MATLABem.

Shapespark: oferuje rozwiązanie dla firm prezentujących klientom wizualizacje swoich produktów, np. budynków, wnętrz, mebli czy oświetlenia. Aplikacja służy do tworzenia realistycznych, interaktywnych wizualizacji 3D oraz ich prezentacji w przeglądarce (bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania) i w wirtualnej rzeczywistości.

Smart Schedules: informuje pasażerów o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów i tramwajów, bazując na aktualnym położeniu pojazdów (sygnał GPS) oraz natężeniu ruchu. Dane na temat najszybszych połączeń między wybranymi miejscami dostępne są w Google Maps, dzięki czemu nie potrzeba instalacji dodatkowej aplikacji. Usługa dedykowana jest dla miast i operatorów transportu publicznego.

TMA Labs: koncentruje się na automatyzacji procesu produkcji okien. TMA Labs wykonuje projekty i finalne maszyny do obróbki profili okiennych oraz integruje je z istniejącymi liniami produkcyjnymi.

ZEME Technologies: rozwija platformę dedykowaną dla wytwórców i odbiorców odpadów. ZEME przejmuje od klientów przemysłowych całość zadań związanych z gospodarką odpadami – od porównywania cen, przez nadzorowanie odbiorców, po rozliczenia z recyklerami.

Więcej: scaleup.kpt.krakow.pl