Partner ewosoft.com w jury finału konkursu – Microsoft Imagine Cup 2007

Microsoft poinformował o rozstrzygnięciu krajowego finału konkursu technologicznego dla studentów - Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, który odbył się dzisiaj (24.05.2007) w siedzibie Microsoft w Warszawie.

Do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowało się pięć najlepszych zespołów, reprezentujących czołowe polskie uczelnie wyższe.
Motywem przewodnim prezentowanych w tegorocznej edycji konkursu aplikacji było hasło: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia ułatwia edukację każdemu z nas".

Zwycięzcą rywalizacji została drużyna InPUT z Politechniki Poznańskiej, która zaprezentowała aplikację o nazwie onespace. Rozwiązanie służy do łatwego i wygodnego współdzielenia aplikacji i plików, umożliwiając efektywną i sprawną współpracę zespołową.

Drużyna będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału Imagine Cup 2007, który w tym roku odbędzie się w Seulu, w Korei.

Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz piąty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tysięcy uczestników z ponad 170 państw, w tym 1084 studentów z Polski. Uczestnicy rywalizują ze sobą w 6 kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Algorytm, Film krótkometrażowy, Technologie informatyczne, "Projekt Hoshimi" oraz Projekt interfejsu. Uczestnicy każdej z tych kategorii wykorzystują technologię do rozwiązania stawianego przez organizatorów problemu. W tym roku motywem przewodnim konkursu jest "technologia, która ułatwia edukację każdemu z nas". Łączna suma nagród w konkursie to prawie 170 tys. USD.